Online Katalog

kurumsal

kurumsal

     

Firmamız 12 Mayıs 2000 tarihinde İsmail Melih Zorlu tarafından bir aile şirketi olarak, 21 yıllık ilkeli tecrübe ve “Yüksek Kalite, Uzun Ömür, Uygun Fiyat” prensibi ile kurulmuştur. Kapı açma magnetlerindeki, bobin ısınmalarını ortadan kaldıran dizaynıyla, aynı yıl içerisinde üretimini ve ihracatını başarıyla gerçekleştirmiştir.  Firmamızın iç ve dış piyasalarda sağladığı güven ile Zorlu Asansör ne üretirse en iyisini üretir imajı kısa sürede sektörümüzde yerleşmiştir.

    2004’te Z-02 adlı tek yönlü kayma emniyet tertibatını ve 2005’te de Z-03 adlı çift yönlü kayma emniyet tertibatını, Liftinstituut firmasından aldığı CE belgeleriyle, yüksek standartlarda üretmeye başlamıştır. 2008’de Z-03’ü 2,5m/sn. nominal hıza uygun hale getirmiş ve yüksek kapasiteli asansörler için çift bloklu fren kullanımını sunmuştur. İlerleyen senelerde de iç piyasanın istekleri doğrultusunda, AR-Ge faaliyetlerine hız verip, ürün gamını zenginleştirmiştir. 2010’da, frenlerin regülatörlerle uyumsuz çalışmasına çözüm bulmak adına, 2,5m/sn. nominal hıza kadar regülatör üretimine başlamıştır. Aynı sene içerisinde de ürün yelpazesine çeşitli patenler eklemiştir. 2014’te 2,5m/sn. hızlara kadar, konforlu ve dayanıklı makaralı patenler üretmeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde Z-08 adlı çift yönlü kayma emniyet tertibatı ile daha ekonomik çözümler sunmaya başlamıştır.  2015’te Z-09 adlı yüksek kapasiteli çift yönlü ani durdurmalı fren tertibatını üretmeye başlamıştır. 2017’de de Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam eden firmamız, ZHT-51 adlı kuyu içi hidrolik tampon üretimini tamamlamıştır.

    Yeni asansör yönetmelik ve standartlarına uygun olarak, ISO 9001 standartlarında, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren firmamız, prensiplerinden ödün vermeden üretimlerine devam etmektedir.
 

Online Katalog >>